SKO po rewitalizacji - czy warto?

SKO po rewitalizacji to już zupełnie inny system oszczędzania dla najmłodszych. Wszystko odbywa się wyłącznie drogą najnowocześniejszej techniki oraz technologii. Szkołom, którym na przestrzeni ostatnich pięciu lat udało się wziąć udział w odnowionym programie SKO, przyznano wiele profitów i benefitów. Można do nich zaliczyć dydaktyczne materiały, w ogromnym stopniu profesjonalnie opracowane przez PKO Bank Polski. Warto wiedzieć, że program też objął swoim patronatem Minister Edukacji Narodowej. Szkoły mogą korzystać ze scenariuszy lekcji rozsyłanych przez kuratoria oświatowe. W licznych publikacjach poruszana jest także tematyka dotykająca ekologii, bezpiecznego zachowania na drodze. W tej drugiej dziedzinie swój wkład odnotowała także Komenda Główna Policji. Wszelkie statystyki określające, do ilu uczniów trafiła informacja na temat zrewitalizowanej struktury SKO, pozwalają liczyć na to, że oferta edukacyjna dotrze do o wiele większej liczby uczniów polskich szkół, niż szacowany 1 milion. Szkolne Kasy Oszczędności funkcjonują po to, by skutecznie edukować najmłodsze pokolenie, zwłaszcza w dziedzinie przedsiębiorczości, czyli dbania o własne oszczędności oraz szukania nowych pomysłów na ich zdobywanie.

SKO po rewitalizacji

Rewitalizacja SKO sprawiła, że proces ten wpisano w strategię „Lider” PKO Banku Polskiego. Jest to w tej chwili trwały element tej strategii. Aktualnie obowiązująca strategia „Codziennie najlepszy” wskazuje SKO jako kluczowy element wpływający na ogólnie odbierany wizerunek PKO Banku Polskiego – instytucją opartą na innowacji i nowoczesności. Eksperci bardzo korzystnie oceniają rewitalizację SKO. Dowodzą temu najliczniejsze nagrody oraz wyróżnienia. PKO Bank Polski na tym polu zdobył ich naprawdę mnóstwo. Najbardziej cenne są nagrody będące potwierdzeniem innowacyjności, zaawansowania technologicznego oraz wysokiego stopnia bezpieczeństwa nowej, uwspółcześnionej odmiany SKO. Zaliczymy do nich szereg nagród przyznawanych podczas VII Kongresu Gospodarki Elektronicznej w kategorii „Projekt Roku”, 16 edycji walki o tytuł „Lidera Informatyki” w kategorii „Bankowości i Finansów, a także IV edycji plebiscytu „Złoty Bankier 2012”.

SKO może się także pochwalić statuetką „Lidera Świata Finansów”, kategoria – „Najbardziej Innowacyjny Bank”. PKO Bank Polski już cyklicznie uznawany jest za najbardziej innowacyjną firmę sektora bankowego przez prestiżowy tygodnik „Wprost”. Branża prasowa docenia bank przede wszystkim za zrewolucjonizowanie postrzegania tematu finansów przez dzieci i młodzież.

Dwadzieścia lat temu nie było możliwości skorzystania przez użytkowników SKO z nowoczesnych benefitów, gier oraz technologii umożliwiających rozwój manualny. Dlatego obecni czterdziestolatkowie cieszą się, że ich dzieci zachęcać można do oszczędzania w sposób oparty nie tylko na surowym nakazie i werbalnym wysyłaniu komunikatów. Wygrała wirtualna forma.