Kredyty samochodowe Łódź - bezpłatne porównanie

Planując zakup auta, wiele osób poszukuje taniego kredytu gotówkowego lub kredytu samochodowego, dzięki którym sfinansują wymarzony pojazd. To rozsądne posunięcie, ponieważ nie zawsze warto jest poświęcać wszelkie oszczędności na zaspokajanie potrzeb czy nawet spełnianie marzeń. Kredyty samochodowe cechują niskie koszty i dość długi okres spłaty, a to sprawia, że zakup samochodu, motocykla, quada czy nawet łodzi motorowej lub kempingu, nie musi być dużym obciążeniem. Ważne, aby uprzednio porównać oferty kredytów na samochód, najlepiej z doświadczonym, niezależnym ekspertem kredytowym, który wskaże te produkty banków, które będą najkorzystniejsze.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów samochodowych w Łodzi

Telefon: +48 533 88 78 78

Czym jest kredyt samochodowy i na co zwrócić uwagę?

Kredyty samochodowe to niezwykle popularne rodzaje pożyczek bankowych, dzięki którym stosunkowo szybko można sfinansować zakup praktycznie każdego rodzaju pojazdu. Kredyt samochodowy nie musi bowiem być przeznaczony wyłącznie - jak sama nazwa sugeruje - na samochód. Dzięki temu produktowi finansowemu istnieje możliwość zakupu także motocykla, quada, skutera, motorówki czy kempingu. Praktycznie wszystkiego, co posiada dowód rejestracyjny i na czym bank będzie w stanie dokonać zabezpieczenia. Kredyt samochodowy sprawdzi się także, gdy naszym celem jest Łódź motorowa.

Kredyty samochodowe zwykle są bowiem zabezpieczane poprzez ustanowienie swoistego zastawu na finansowanym pojeździe i trzeba wziąć to pod uwagę, rozważając wzięcie kredytu samochodowego.

Kredyt samochodowy jest również tzw. kredytem celowym, który charakteryzuje się tym, że środki z niego mogą zostać przeznaczone wyłącznie na określony w umowie kredytowej cel. Może nim być zarówno samochód, jak i np. w przypadku kredytu hipotecznego, mieszkanie czy dom. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku kredytów konsumpcyjnych, do których można zaliczyć tzw. kredyt na samochód. Większość takich ofert to właśnie kredyty gotówkowe / konsumpcyjne.

Kredyty samochodowe bez zabezpieczenia

Kredyty samochodowe zwykle zabezpieczone są pojazdem, na które są udzielane. Banki niechętnie finansują zakup samochodu czy motocykla kredytem bez zabezpieczeń. Oczywiście jest taka możliwość, jednak zwykle w grę wchodzi zwykły kredyt gotówkowy, który będzie po prostu znacznie droższy.

Do najpopularniejszych zabezpieczeń kredytów samochodowych zaliczyć można przewłaszczenie na zabezpieczenie oraz zastaw rejestrowy. Pierwsza forma polega na tym, że bank udzielając finansowania automatycznie stanie się współwłaścicielem kupowanego pojazdu i pozostanie nim do czasu, aż kredytobiorca nie spłaci wszystkich rat kredytu samochodowego.

W przypadku zastawu rejestrowego podczas zawierania z bankiem umowy kredytowej trzeba będzie zawrzeć także umowę zastawną, na podstawie, której gdy przestaniemy spłacać kredyt na samochód, bank w prosty sposób może go przejąć, a następnie sprzedać. Zastaw ten zostanie zgłoszony w sądzie rejestrowym. Niezależnie od rodzaju zabezpieczenia kredytu samochodowego instytucje wymagają także wykupienia polisy AC, która chroni zarówno interesy banku, jak i samego kredytobiorcy. W sytuacji, gdy pojazd, na który został udzielony kredyt samochodowy, zostanie skradziony lub zniszczony, bank otrzyma odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Kredyt na samochód, łódź, skuter, motocykl a kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy to kredyt celowy, a więc taki, który zostaje udzielany na konkretny cel. Kredyt na samochód, to w większości przypadków zwykły kredyt gotówkowy, który można wykorzystać na wszelkie cele konsumpcyjne. Banków nie interesuje, na co zostaną wykorzystane pożyczone środki. Nie ma także zwykle żadnych zabezpieczeń, jak ma to miejsce właśnie w przypadku kredytu samochodowego. Dzięki zabezpieczeniu bank może zaoferować lepsze warunki, czyli np. niższe koszty kredytu, co realnie przekłada się na wysokość rat i sumaryczną kwotę do spłaty.

Kredyt na samochód, jako kredyt gotówkowy / konsumpcyjny, niewątpliwie będzie zatem droższy, niż typowy kredyt samochodowy. Trzeba wziąć to pod uwagę, jeszcze na etapie poszukiwania wymarzonego pojazdu (bez względu czy jest to Łódź, samochód, quad czy kemping). Warto skontaktować się także z doświadczonym i co najważniejsze niezależnym ekspertem kredytowym, który bezpłatnie porówna oferty kredytów samochodowych i kredytów na samochód (gotówkowych). Dzięki temu zyskamy pewność, że wybraliśmy najtańszą i najkorzystniejszą pożyczkę na samochód w Łodzi, Warszawie czy innym mieście w Polsce.

Kredyty samochodowe Łódź - warunki, dokumenty, terminy

Rozważając kredyt samochodowy, trzeba wziąć pod uwagę to, że każda instytucja finansowa będzie oczekiwała zarówno wykazania się odpowiednią zdolnością finansową, ale także dobrą historią kredytową. Nie można także posiadać żadnych aktywnych przeterminowanych należności. Warto uprzednio sprawdzić swój BIK i Bazy Informacji Gospodarczej. Prócz tego, aby uzyskać kredyt samochodowy, trzeba przedłożyć bankowi odpowiednie dokumenty pojazdu, na który ma zostać udzielona pożyczka.

W skład nich można zaliczyć kserokopię dowodu rejestracyjnego, kartę pojazdu, a także umowę kupna-sprzedaży lub fakturę od dilera, bądź komisu samochodowego. Dopiero po przedstawieniu wszelkich dokumentów, bank podejmie decyzję o ewentualnym udzieleniu kredytu samochodowego na łódź, samochód, motocykl czy inny pojazd.

Kredyty samochodowe Łódź - gdzie szukać najtańszych ofert?

Bez względu na to czy poszukujemy gotówkowego kredytu na samochód, czy kredytu samochodowego, warto odpowiednio wcześniej przejrzeć oferty różnych banków z całego kraju. Nie każda pożyczka samochodowa będzie bowiem tak samo atrakcyjna w banku A, jak i banku B. Nie ma znaczenia także, czy naszym miejscem zamieszkania jest Łódź, Warszawa, Kraków czy inne miasto w Polsce. W obecnych czasach kredyty samochodowe udzielane są nawet zdalnie, jednak zwykle oferty te mogą być nieco droższe od tych, którymi może dysponować doświadczony ekspert kredytowy.

Podobnie wygląda to w sytuacji, gdy naszym celem jest np. łódź motorowa, którą chcemy sfinansować kredytem samochodowym, a ma ona być wyłącznie “zabawką” na lato. Nie wahajmy się zatem bezpłatnie porównywać ofert kredytowych. Oszczędności sięgnąć mogą wielu tysięcy złotych.

Kredyt na samochód czy kredyt samochodowy? Co wybrać?

Zarówno kredyty samochodowe, jak i gotówkowe kredyty na samochód, łódź, motocykl czy inny pojazd mają swoje plusy, jak i minusy. Do największych zalet kredytów samochodowych jest oczywiście kwota, którą można uzyskać oraz znacznie niższe koszty. Dzięki zabezpieczeniu banki minimalizują swoje ryzyko i nie przerzucają go na kredytobiorców w postaci wyższych opłat. Wadą kredytu samochodowego niewątpliwie jest konieczność ustanowienia zabezpieczenia na kupowanym pojeździe, jednak w zwykłym użytkowaniu samochodu nie jest to większą przeszkodą.

Gotówkowe kredyty na samochód, łódź motorową, motocykl, skuter czy kemping na pewno będą droższe od kredytów samochodowych. Powodem tego jest brak zabezpieczenia, a więc wyższe ryzyko kredytowe banku. Do plusów kredytu gotówkowego na samochód zaliczyć można szybkość i łatwość jego pozyskania oraz brak konieczności przedkładania dokumentów pojazdu.

Jeśli nie wiemy, na jaki rodzaj kredytu na samochód wybrać, pomóc może niezależny ekspert kredytowy, który przedstawi rozwiązania oferowane przez banki i znajdzie tę ofertę, która będzie najkorzystniejsza nie dla banku, a dla nas - kredytobiorców.