Ubezpieczenie na życie przy kredycie mieszkaniowym

Nadszedł czas, by się usamodzielnić i zamieszkać we własnym mieszkaniu. Czas, by zmienić obecne mieszkanie na nowe, większe i w lepszej lokalizacji. Dlatego nie zwlekaj i już dziś zacznij szukać idealnej dla siebie oferty mieszkania. Nie przejmuj się, gdy nie masz odpowiednich środków na pokrycie kosztów zakupu nowego mieszkania. Idealnym rozwiązaniem, w tego typu okolicznościach, jest kredyt mieszkaniowy. W poszukiwaniu najlepszej dla siebie opcji, udaj się do naszych Doradców Finansowych, którzy pomogą wybrać pożyczkę dopasowaną do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych.

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem na lata, dlatego ważnym jest odpowiednie zabezpieczenie się na przyszłość. Nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, ale już dziś możemy podjąć odpowiednie kroki na wypadek niespodziewanych wydarzeń. Jakie to kroki?

Ubezpieczenie na życie przy kredycie mieszkaniowym

Ubezpieczenie na życie

Warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie. W przypadku nieszczęśliwych zdarzeń, powodujących utratę zdrowia bądź życia, ubezpieczenie wesprze finansowo Twoich najbliższych. Przyznane odszkodowanie pokryje kwotę kredytu hipotecznego. Dzięki temu Twoja rodzina nie będzie się musiała martwić spłatą kredytu, czy prawdopodobieństwem utraty mieszkania.

Rynek ubezpieczeniowy ma nam wiele do zaoferowania. Same banki będą wymagały od nas ubezpieczenia na życie przy zaciągnięciu kredytu mieszkaniowego, jako zabezpieczenie. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze ubezpieczenia na życie warto skorzystać z pomocy fachowców. Dzięki naszym Doradcom Finansowym otrzymasz najlepszą propozycję ubezpieczenia, które będzie dostosowanie do Twoich potrzeb. Co pomoże Ci zdecydować przy wyborze ubezpieczenia?

Przede wszystkim sumę ubezpieczenia. W przypadku utraty życia, wskazane przez Ciebie osoby szybko i bez zbędnych formalności otrzymają odpowiednią kwotę odszkodowania.

Ubezpieczenie na życie przy kredycie mieszkaniowym

Jak możemy pomóc?

Pomożemy także zdecydować, czy wykupić ubezpieczenie na życie z możliwością zmiany sumy ubezpieczenia w trakcie umowy. Oznacza to, że w miarę spłaty kredytu możesz zmniejszyć sumę ubezpieczenia, a tym samym obniżyć składkę za ubezpieczenie na życie. Należy przy tym pamiętać, że taka polisa najczęściej obowiązuje w czasie trwania hipoteki. Po spłaceniu kredytu staje się nieważna, ponieważ zabezpieczała jedynie spłatę zaciągniętej pożyczki. Ponadto, beneficjentem ubezpieczenia jest bank, a nie Twoi spadkobiercy. Dlatego, wiele osób decyduje się na kompleksowe ubezpieczenie na życie, przy którym beneficjentami są spadkobiercy. W przypadku wypłaty odszkodowania Twoi spadkobiercy będą mogli wydać pieniądze według własnego uznania.

Kolejną kwestią, godną zainteresowania przy wyborze polisy, są dodatkowe zabezpieczenia w razie choroby bądź wypadku. Warto uwzględnić w swojej polisie różne życiowe zdarzenia. W końcu kredyt mieszkaniowy jest zobowiązaniem na lata, podczas których wiele może się wydarzyć.

Wybranie odpowiedniego ubezpieczenia na życie wbrew pozorem nie jest łatwe. Trzeba wziąć pod uwagę potrzeby Twojej rodziny oraz Twoją sytuację finansową. A tym samym sprostać wymaganiom banku, w którym zaciągnęliśmy kredyt mieszkaniowy. Dlatego skontaktuj się z naszym Ekspertem Finansowym, który zaproponuje Ci najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę ubezpieczenia na życie.