Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna kojarzy się oczywiście z kredytem hipotecznym, jednak warto wiedzieć, że w żadnym wypadku nie jest to to samo. Łączy je co prawda sposób zabezpieczenia dla banku – gdyż w obydwu przypadkach przeznacza się do tego celu swoją własną nieruchomość. Różnica między tym zobowiązaniami jest jednak dość znacząca, gdyż pożyczkę hipoteczną możesz przeznaczyć na dowolny cel, natomiast kredyt musisz konkretnie uargumentować.

pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna – co to jest?

Jest to duża kwota pieniędzy, którą pożyczasz od banku i, którą wraz z oprocentowaniem przyjdzie Ci spłacać tejże instytucji. Najczęściej spłata tego zobowiązania jest rozłożona w czasie na wiele lat. Pożyczkę taką można wziąć na dowolny cel (w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego) i nikt Cię z tego nie rozliczy, o ile będziesz na czas spłacał raty. A zatem pieniądze uzyskane z takiej umowy można przeznaczyć na ruszenie ze swoją działalnością gospodarczą, rozwój firmy, wakacje życia czy nawet wesele. Ważne jest, że bank udzieli Ci pożyczki hipotecznej tylko wówczas, gdy w zastaw możesz zaoferować swoją własnościową nieruchomość.

Jakie są warunki jej udzielenia?

Podstawowym warunkiem udzielenia przez bank pożyczki jest to, abyś był wypłacalny i posiadał własną nieruchomość. Jeżeli stan nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie nie jest do końca jasny (np. jesteś jedynie współwłaścicielem) musisz wyjaśnić to w banku. W takim przypadku może być konieczne, żeby wszyscy właściciele mieszkania wyrazili zgodę na to, aby w księdze wieczystej mieszkania bądź domu pojawił się wpis o tym, że jest on od tego momentu zabezpieczeniem dla instytucji bankowej. Co natomiast oznacza owa wypłacalność? Otóż musisz mieć świadomość, że pierwszym co zrobi bank po tym, jak złożysz wniosek o udzielenie pożyczki, będzie sprawdzenie Cię w BIK-u, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Aby w ogóle był sens, żebyś takie papiery składał musisz mieć pewność, że Twoja historia kredytowa jest czysta. Jeżeli nie będzie – prawdopodobnie nie dostaniesz pieniędzy albo będziesz musiał wykupić dodatkowe ubezpieczenia, co podniesie koszt wzięcia pożyczki. Może się wówczas okazać, że całkowita kwota do zapłaty wynosi nawet kilkanaście tysięcy więcej. Złóż zatem wniosek dopiero wówczas, gdy będziesz pewny, że:

  • Nie masz zaległości w BIK-u,
  • Posiadasz stały dochód, najlepiej z umową o pracę na czas nieokreślony,
  • Jesteś pełnoprawnym właścicielem nieruchomości.

Spełniając te warunki możesz być spokojny, że Twój wniosek zostanie przyjęty a Ty dostaniesz pieniądze na realizację Twoich planów.

Pożyczka hipoteczna – Łódź

Tak jak bankomaty znajdują się w każdym mieście, tak niestety oferty pożyczek hipotecznych nie dostępne są w każdym banku. Z racji tego, że nie jest to zbyt popularna forma zawiązania zobowiązania – ludzie na cel dowolny biorą zazwyczaj kredyt gotówkowy, bez konieczności zabezpieczenia się nieruchomością – nie łatwo znaleźć dobrą propozycję. Jeżeli już jakiś bank wprowadzi do oferty taki produkt, często jest to na tyle monopolistyczne przedsięwzięcie, że warunki nie są na tyle korzystne, żeby się na niego zdecydować. Koszt pożyczki może być za wysoki, ze względu na to, że roczna stopa oprocentowania (RRSO) okaże się nieprzychylna. Jeśli jednak jesteś z miasta Łódź i zależy Ci na tym, aby wziąć właśnie pożyczkę hipoteczną – udaj się do specjalistów, którzy pomogą Ci nie tylko ocenić, czy oferta jest w porządku, ale również wynegocjować jak najlepsze warunki.

Doradcy finansowi Łódź – czemu warto nam zaufać?

Produkty bankowe są tym, na czym znamy się najlepiej. Dlatego właśnie warto przyjść do nas po radę przed każdą ważną decyzją. My przygotujemy Ci zestawienie ofert, wraz z symulacją spłaty rat w zależności od tego na jaki okres kredytowania chciałbyś się zdecydować. Poinformujemy Cię o wszystkich plusach i minusach daje oferty a w starciu z bankiem wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze możliwe warunki. Pomożemy Ci również załatwić wszelkie formalności. Jeżeli zatem jesteś z miasta Łódź – zapraszamy. Nasi doświadczeni doradcy z pewnością pomogą Ci wybrać to, co dla Ciebie najlepsze.

Pożyczka hipoteczna jest dość czasochłonna, a choć bankowość elektroniczna prężnie się rozwija i każdy posiada internetowe konta bankowe, na które logowanie się zajmuje dosłownie chwilę – to jednak w tak poważnej sprawie lepiej udać się osobiście do placówki bądź doradcy finansowego, niż kliknąć “złóż wniosek” na stronie banku. Przez witryny takie można śledzić kursy walut, sprawdzać stan środków na koncie i robić przelewy. Załatwianie pożyczki, opiewającej na ogromną sumę, warto jednak załatwić poprzez osobiste spotkanie z doradcą, gdzie masz możliwość dopytania o wszelkie szczegóły.