Kredyt bez wkładu własnego Łódź

Kredyt bez wkładu własnego Łódź. Kiedy, jakie warunki, które banki?

Kredyt bez wkładu własnego Łódź. Od kiedy, gdzie złożyć wniosek, które banki?

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego Łódź. Czy banki już przyjmują wnioski od osób zainteresowanych finansowaniem mieszkania lub budowy domu preferencyjnym kredytem? Gdzie w Łodzi można otrzymać mieszkanie bez wkładu własnego i na co trzeba zwrócić uwagę, biorąc kredyt mieszkaniowy z gwarancją BGK w łódzkim? Czy kredyt hipoteczny bez wpłaty własnej można przeznaczyć na zakup domu w łódzkim?

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego 2022

Kredyt bez wkładu własnego, czy też, jak często mówią o nim sami rządzący, mieszkanie bez wkładu własnego to jedno z rozwiązań zawartych w tzw. Polskim Ładzie – programie społeczno-polityczno-gospodarczym Prawa i Sprawiedliwości. Obok wyższej kwoty wolnej od podatku, budowy domu bez zezwolenia czy braku opodatkowania dochodów emerytów, kredyt bez wkładu własnego jest jednym z flagowych, sztandarowych wręcz elementów ustawy.

W praktyce polegać ma on na tym, że osoby posiadające zdolność kredytową, ale nieposiadające wystarczających oszczędności na wkład własny, będą mogły starać się o gwarancję wkładu własnego udzielaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Owa gwarancja nie będzie niczym innym, jak potwierdzeniem, że kredytobiorca dokona spłaty wkładu własnego w ratach wraz z ratami reszty wartości kredytu.

Aktualna minimalna wysokość wpłaty własnej przy kredycie hipotecznym wynosi 20 proc. wartości nieruchomości i do tej wartości też BGK udzieli gwarancji.

WAŻNE! Maksymalna kwota, którą BGK może zagwarantować, wynosić ma 100 tys. zł. Oznacza to, że górna granica ceny nieruchomości nie może przekroczyć 500 tys. zł. Jeśli weźmiemy pod uwagę ceny mieszkań w Łodzi, z kredytu bez wkładu własnego skorzystają realnie tylko osoby planujące zakup mieszkania około 50-metrowego.

Mieszkanie bez wkładu własnego Łódź 2022.

Kredyt bez wkładu własnego Łódź – warunki

Bez względu na to, czy staramy się o kredyt hipoteczny w Łodzi, czy innym mieście Polski, aby go otrzymać, musimy spełnić pewne warunki. Rządzący dość mocno ograniczyli to, kto realnie skorzysta z kredytu hipotecznego bez wpłaty własnej. Zdaniem Mateusza Morawieckiego rocznie gwarancje BGK może dostać nawet 80 tys. rodzin.

Podstawowym warunkiem, który musimy spełnić, aby móc starać się o mieszkanie bez wkładu własnego jest wiek. Gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego adresowane są bowiem wyłącznie do osób w wieku 20-40 lat. O kredyt bez wpłaty własnej wnioskować będą mogły także wyłącznie małżeństwa z przynajmniej jednym dzieckiem lub osoby samotnie wychowujące dzieci.

Aby otrzymać kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego w Łodzi, Warszawie, Krakowie czy dowolnym mieście na terenie kraju, trzeba będzie wykazać się także zdolnością kredytową, która w przypadku finansowania 100 procent wartości nieruchomości, będzie niższa, niż w sytuacji, gdy dokonalibyśmy wkładu własnego np. w wysokości 20 proc.

Poszukujesz taniego kredyt hipotecznego w łódzkim? Chcesz kupić mieszkanie w Łodzi lub wybudować dom pod Łodzią? Skontaktuj się z niezależnym ekspertem kredytowym i bezpłatnie porównaj oferty kredytów hipotecznych.

Kredyt mieszkaniowy z gwarancją BGK łódzkie – na co można przeznaczyć?

Kredyt hipoteczny z gwarancją BGK można przeznaczyć na zakup mieszkania z rynku wtórnego bądź pierwotnego lub budowę domu. Złą wiadomości jest jednak to, że kredytu bez wkładu własnego nie otrzymamy, jeśli chcielibyśmy w ten sposób sfinansować np. zakup gotowego już domu, a pod Łodzią jest ich naprawdę wiele…

Warto dodać także, że rządzący ograniczyli również maksymalną wysokość jednego metra kwadratowego nieruchomości, którą jesteśmy zainteresowani, co w przypadku miast takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Łódź, znacznie ograniczy ilość “akceptowalnych” mieszkań.

Kiedy kredyt bez wkładu własnego będzie dostępny dla mieszkańców Łodzi?

Ustawa o Polskim Ładzie podpisana została przez prezydenta Andrzeja Dudę w listopadzie 2021 roku. Kilka dni później opublikowano ją w Dzienniku Ustaw, a większość rozwiązań w niej zawartych weszła w życie z początkiem tego roku. Niestety, ale inaczej jest w przypadku kredytu bez wkładu własnego. Ustawa przewiduje bowiem tzw. okres przejściowy, który wynosi dokładnie sześć miesięcy.

Kredyty hipoteczne bez wkładu własnego będą dostępne zatem nie wcześniej, niż pod koniec maja / na początku czerwca 2022 roku. W tym czasie BGK musi zawrzeć stosowne umowy z bankami komercyjnymi, które będą przyjmowały wnioski od zainteresowanych konsumentów.

W których bankach wnioski o kredyt mieszkaniowy z gwarancją BGK?

W związku z tym, że na kredyt hipoteczny bez wkładu własnego musimy jeszcze poczekać, nie ma także informacji o tym, które instytucje będą przyjmowały wnioski o preferencyjne kredyty mieszkaniowe. Aktualnie jeszcze żaden z banków komercyjnych nie zadeklarował chęci udzielania kredytów z gwarancją spółki należącej do Skarbu Państwa. Oczekiwać możemy, że będą to na pewno największe instytucje kredytowe w kraju.

W samej Łodzi możemy liczyć zatem na dość pokaźną ilość placówek, w których możliwe będzie złożenie wniosków o kredyt bez wkładu własnego na budowę domu lub zakup mieszkania. Swoje oddziały ma tu bowiem zarówno PKO BP, Pekao SA, Millennium, mBank, Alior Bank czy Santander Bank Polska.

Poszukując kredytu z gwarancją BGK na zakup mieszkania w Łodzi lub okolicach najlepiej zatem wcześniej skontaktować się z niezależnym ekspertem kredytowym, który współpracując z wieloma bankami w kraju, ma dostęp do najnowszych ofert kredytowych.

Zdjęcie główne: Grzegorz Zając via Canva. Zdjęcie w treści: Olesia Misty / Pexels.