Karty kredytowe dla dzieci - hit czy kit?

Dzięki nowoczesnym kartom dla dzieci PKO Junior najmłodsi mogą realizować płatności właściwie z każdego miejsca na świecie, gdzie funkcjonują wybrane bankomaty. Możliwe jest swobodne korzystanie z darmowych wypłat z ponad 3 tysięcy bankomatów, które należą do PKO Banku Polskiego. Płatność za zakupy w Internecie nie będzie także trudnością. Bankomaty bez problemu rozpoznają identyfikację kart PKO Junior, dzięki czemu ekran bankomatu wyświetla odpowiedni dla najmłodszych komunikat językowy z podkreślającą wykonanie czynności formą graficzną. Odnotowuje się, że karty przedpłacone okazują się niezwykle popularnym pomysłem na prezent dla najmłodszych. Właściciele kart to rodzice. Dzięki Aplikacji Rodzica w serwisie transakcyjnym iPKO możliwe jest nadzorowanie operacji dokonywanych przez dziecko za pomocą karty. Rodzice mają wgląd w historię przeprowadzanych transakcji, kontrolować mogą płatności dokonywanych przez potomków. Stan środków na karcie może być stale obserwowany. To rodzic wyłącznie decyduje o uzupełnieniu konta oraz zarządzaniu limitami dziennymi oraz miesięcznymi przeznaczanymi na wydatki.

Karty kredytowe dla dzieci

Dzieci oraz osoby wkraczające w wiek nastoletni bardzo chętnie korzystają z kart przedpłaconych, a odkąd na awersach pojawiły się podobizny bohaterów z popularnych kreskówek, łączących pokolenia przed telewizorami. W tej chwili najbardziej oryginalna karta płatnicza w Polsce to Śmigacz PKO Junior. Ma on postać maskotki. Jest to zazwyczaj żyrafa, albo klasyczny brelok. To jednak nie koniec. Wykorzystać można także naklejkę zbliżeniową PKO Junior. Jeśli umieści się ją na dowolnie wybranym przedmiocie, np. telefonie - to podobnie do innych kart PKO Junior ma przymioty Pay Pass i daje możliwość płacenia płatności zbliżeniowych bez konieczności polegania na kodzie PIN.

PKO Junior to kompleksowa propozycja dla dzieci i rodziców oraz pretekstem do tego, żeby bardziej kreatywnie zacząć spędzać czas w swoim gronie. Z większą łatwością jesteśmy w stanie zrozumieć szereg mechanizmów funkcjonujących nie tylko w świecie finansów. PKO Junior uczy podejmować racjonalne decyzje, stawia na systematyczność, wyznacza cele, ustala priorytety. Młodzi zachęceni do wejścia w świat ekonomii, przygotowują się dokładnie do korzystania z usług, jakie proponują banki. Zwiększają się szanse na to, że dzieci poruszać będą się w temacie finansów odnajdowały bardziej świadomie i aktywnie, a takie osoby z największym powodzeniem odnajdą się na rynku. Kartę kredytową dziecko powinno nosić jak najbliżej siebie, w plecaku, w portfelu. Jeśli nie zachodzi taka potrzeba – nie musi jej ze sobą nosić każdego dnia do szkoły.