Czy osiągając przychody za granicą można starać się o kredyt w Polsce?

 

Zaciągnięcie kredytu, to dla wielu osób jedyna szansa na to, aby kupić samochód, mieszkanie czy meble do niego. W zależności od potrzeb i możliwości należy starać się wówczas o odpowiedni rodzaj kredytu, na przykład hipoteczny czy gotówkowy. Ponieważ część banków działających na terenie Polski zauważyła taką potrzebę, z ich oferty mogą korzystać również osoby pracujące za granicą.

 

Przychody z za granicy - kredyt w Polsce

 

Jeśli chodzi o kredyty gotówkowe należy przede wszystkim porównać rozmaite propozycje. Różnice pomiędzy nimi dotyczą maksymalnej kwoty kredytu, ale także wymogów dotyczących sytuacji kredytobiorcy. Może być tak, że bank bierze pod uwagę wnioski osób, które pracują co najmniej 6 miesięcy u jednego pracodawcy i są zatrudnione na umowę o pracę lub kontrakt. Z kolei gdzie indziej wystarczy wykazać 3 miesięczny okres zatrudnienia. Poza tym trzeba upewnić się czy zarabiając pieniądze poza Unią Europejską można w ogóle występować o kredyt. W przypadku, gdy pieniądze potrzebne są na zakup nieruchomości, wówczas zatrudnienie poza UE również wpływa niekorzystnie na decyzję banku lub przynajmniej na proponowane warunki. Często dochodzi wówczas do podniesienia kwoty wkładu własnego do 40-50%, podczas gdy standardowo jest to 20%. Oczywiście forma zatrudnienia w ramach przedstawianego dochodu również ma duże znaczenie. Jednak tutaj też podejście i propozycje poszczególnych banków mogą być nieco odmienne.

 

 Jak skorzystać z kredytu z przychodami zza granicy?

 

Najlepszym sposobem na efektywne porównanie ofert bankowych jest skorzystanie z pomocy niezależnego doradcy finansowego. W naszym biurze w Łodzi współpracujemy z osobami zarabiającymi w różnych krajach i wspólnie przechodzimy przez procedurę pozyskiwania kredytu w Polsce. Przede wszystkim zawsze staramy się znaleźć dla Ciebie najtańszą ofertę, która będzie idealnie dostosowana do Twoich potrzeb. Często konieczne jest podjęcie negocjacji z bankiem, ale wiemy jak prowadzić tego typu rozmowy. Oczywiście możesz również liczyć na nasze wsparcie we wszystkich sprawach formalnych, które dzięki temu nie będą w ogóle skomplikowane. Będziemy z Tobą aż do momentu podpisania umowy z bankiem, a jeśli okaże się to potrzebne, również na etapie spłacania rat kredytowych. Dlatego bez względu na to czy chcesz zaciągnąć w kraju kredyt hipoteczny, mieszkaniowy, gotówkowy, samochodowy, firmowy czy konsolidacyjny, koniecznie skontaktuj się z nami. Sprawimy, że będzie wszystko odbędzie się, łatwiej i bez stresu!

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Doradcami Finansowymi +48 533 88 78 78

Partnerzy:
ING Bank Śląski
Deutsche Bank
Bank BGŻ
PKO Bank Polski
Millennium Bank
Raiffeisen Polbank
mBank
Alior Bank
Bank BPH
AXA
Bank Pocztowy
BOŚ Bank
Citi Bank
Getin Bank
Meritum Bank
Noble Founds
Nordea Bank
Bank Pekao
Super Found
Bank BZ WBK
Wealth Solutions
BRE Bank
Legg Mason
Allianz